Menu


Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]
Informacje


>> SERIA - "BRYDŻOWE TECHNIKI"
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: Rozgrywka, Wist
Numer katalogowy:    
Autor: D. Bird & M. Smith

Cena: 120.00 PLN
    
Opis:

LEKTURA OBOWIĄZKOWA

BRYDŻOWE TECHNIKI - 12 tomików

cena - 120 zł za całą serię!

David Bird i Marc Smith

  

Seria BRYDŻOWE TECHNIKI opisuje najważniejsze aspekty techniki gry w brydża. Każda pozycja z tej serii skupia się na innym temacie i, o ile to możliwe, taktyka oraz strategia rozpatrywane są zarówno z punktu widzenia rozgrywającego, jak obrońców.

Seria składa się z dwunastu 68-stronicowych tomików, cena 11 zł każdy.

 

    

David Bird jest autorem ponad 40 książek, w tym znanej serii „St. Titus Abbey" i współautorem kilku książek napisanych z Terence'em Rees’em. Jego artykuły regularnie ukazują się na lamach dwóch brytyjskich dzienników oraz wielu brydżowych czasopism w Wielkiej Brytanii i USA.

 

 

1. Komunikacja
2. Lewy atutowe
3. Bezpieczna rozgrywka
4. Eliminacje i wpustki
5. Zagrania psychologiczne
6. Planowanie rozgrywki kontraktów kolorowych
7. Planowanie rozgrywki kontaktów bezatutowych
8. Sygnalizacja
9. Podstawy przymusów
10. Czytanie rąk
11. Planowanie w obronie
12. Impasy                                                                      

 


Marc Smith
jest współautorem „Countdown to Winning Bridge" (z Timem Bourke, 1999) i „26 Bridge Conventions You Should Know" (z Barbarą Seagram, 1999), która została Książką Roku American Bridge Teachers Association. Współpracuje z wieloma czasopismami brydżowymi.

 

 

 


KOMUNIKACJA

Brydż to gra partnerska i zachowanie komunikacji pomiędzy dwoma rękami jest równie ważne dla rozgrywającego jak dla obrońców. Książka opisuje posługiwanie się dojściami w pojedynczym kolorze, omawia zagadnienia i ogólne strategie związane z tworzeniem dojść, likwidowaniem dojść przeciwnikom i utrudnianiem przeciwnikom sprawnej komunikacji.LEWY ATUTOWE

Książka opisuje podstawowe strategie, które pomogą Ci zdobyć dodatkowe lewy w kolorze atutowym, zarówno kiedy jesteś rozgrywającym, jak i obrońcą. Przeczytasz w niej między innymi o rozgrywce na odwróconą rękę, paradzie atutowej (i jak się przed nią bronić), manewrze złodziejskim, promocji lew atutowych, walce o kontrolę nad kolorem atutowym oraz manewrze diabelskim.BEZPIECZNA ROZGRYWKA

Bezpieczna rozgrywka to zestaw technik używanych do zmaksymalizowania sznas wzięcia określonej liczby lew, często poprzez oddanie lewy, która nie musi być stracona. W istocie takie zagrania stosujemy, by zabezpieczyć się przed wyjątkowo niekorzystnym układem kart u przeciwników. Książka wyjaśnia jak przeprowadzić bezpieczną rozgrywkę w oddzielnym kolorze oraz w odniesieniu do całego rozdania.


 

ELIMINACJE I WPUSTKI

Eliminacje i wpustki stanowią zasadniczą broń w arsenale rozgrywającego. Książka omawia je poczynając od podstawowych typów eliminacji po bardziej skomplikowane tematy takie jak przegrywająca na przegrywajacą czy częściowa eliminacja.Pokazuje również, jak przewidzieć i uniknąć wpustki z punktu widzenia obrońców.

 


ZAGRANIA PSYCHOLOGICZNE

W trakcie rozgrywki zarówno rozgrywający, jak i wistujący mają okazje tak użyć zagrywanych kart, by ukryć przed przeciwnikami to, co posiadają. Możesz przeszkadzać obrońcom w sygnalizowaniu, wprowadzać w błąd przeciwników odnośnie siły lub słabości w jakimś kolorze, a nawet skłonić obroonę do przekazania Ci informacji. PLANOWANIE ROZGRYWKI KONTRAKTÓW KOLOROWYCH

Książka opisuje podstawowe strategie, jakie ma do dyspozycji gracz, rozgrywając kontrakt kolorowy. Omawia moment ściągania atutów, uczy, kiedy nie ściągać kilku lub wszystkich atutów przeciwnikom, jak wyrabiać boczny kolor i nie dopuszczać do lewy niebezpiecznego obrońcy, opisuje techniki przebitek dwustronnych i manewr złodziejski.

 


 PLANOWANIE ROZGRYWKI KONTRAKTÓW BEZATUTOWYCH


Książka przedstawia podstawowe strategie rozgrywania kontraktów bezatutowych oraz metody, pozwalające wziąć dodatkowe lewy. Omawia takie tematy jak: grę na przepuszczenie, podejmowanie decyzji, w który kolor zaatakować, odczytywanie pierwszego wistu, niedopuszczenie niebezpiecznego obrońcy do ręki, łączenie swoich szans oraz wywieranie presji na przeciwników.

 


SYGNALIZACJA

Książka opisuje podstawowe metody sygnalizacji w obronie:

- sygnał jakościowy
- sygnał ilościowy
- sygnał Lavinthala
- echo atutowe
- echo Smitha

Zaleca także przyjęcie systemu wistów honorem, który pozwala obrońcy prosić partnera specjalnie o sygnał jakościowy lub ilościowy, w zależności od tego, co zdaniem obrońcy jest ważniejszą informacją.PRZYMUSY

Wielu graczy idzie przez życie z przekonaniem, że przymus jest zagraniem skomplikowanym, tajemniczym i całkowicie poza ich możliwościami. Ta książka pokazuje, że pojedynczy a nawet podwójny przymus może stosować każdy. 

 
Autorzy omawiają również temat rzadko poruszany - uczą jak obrońca może uniknąć przymusu.
 

 


CZYTANIE RĄK

Ta książka uczyni cię brydżowym detektywem. Czy przypadła ci rola rozgrywającego czy obrońcy, zawsze istotne jest być wykorzystał wszystkie dostępne ci informacje. Dzięki tej książce nauczysz się odczytywać wskazówki z tego, co przeciwnicy zalicytowali a czego nie, z ich wistów, zagrań, zrzutek w obronie.
Co najważniejsze, będziesz umiał tak wykorzystać te informacje, by wziąć więcej lew.PLANOWANIE W OBRONIE

Książka omawia podstawowe strategie dostępne obrońcom. Poczynając od pierwszego wistu przechodzi przez wszystkie etapy rozgrywki, tj. : obliczanie wartości zakrytych rąk, sygnały wistowe i zrzutki. Planowanie w obronie pomoże obrońcom odpowiedzieć na podstaowe pytanie: "Co powinienem teraz zrobić i dlaczego?" - pytanie, na które większości obrońcom tak trudno odpowiedzieć.IMPASY

Wielu graczy o impasie wie zaledwie tyle, by poradzić sobie z kombinacją as-dama. Ta książka omawia bardziej złożone sytuacje impasowe, między innymi podwójne impasy, impasy dwustronne, impas wewnętrzny. Uczy jak wybierać spośród różnych opcji impasów, pokazuje obrońcom jak wyprowadzić w pole rozgrywającego.

   

 


                                                                                  


 Zaloguj się aby wystawić komentarz

 


Szybki kontakt


Koszyk
Kosz jest pusty
Logowanie
Email:

Hasło:


Komunikaty
- - Uwaga! Od 1 maja 2016 r. księgarnię prowadzi "SZA", Witold ...Więcej
Nowości
Brydżowe drogowskazy
Brydżowe drogowskazySZKOŁA ROZGRYWKI
SZKOŁA ROZGRYWKILicytacja dwustronna w XXI wieku - decyzje i taktyka
Licytacja dwustronna w XXI wieku - decyzje i taktykaPopularne
Wspóny Język XXI plus
Wspóny Język XXI plusSZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceum
SZKOŁA BRYDŻA od podstawówki do liceumSztuka rozgrywki
Sztuka rozgrywkiInformacje


Strona głowna |

Wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl
Copyright (C) 2002-2017
Strona została wygenerowana w czasie: 0.020 sek.